Sběrný dvůr a tříděný odpad

Kontejnery na tříděný odpad, tzn. papír, sklo a plasty jsou umístěny na těchto stanovištích: u mateřské školy, u prodejny potravin, na zastávce autobusu Pod Prašivou a Višňovka, na parkovišti Kršle, u restaurace Kohutka a na Bukovicích. Kontejnery jsou pravidelně vyváženy společností Frýdecká skládka, a.s. Obec má uzavřenu Smlouvu o zajištění zpětného odběru a využití odpadů z obalů se společností EKO-KOM, a.s., na základě které jsou obci propláceny odměny, které pak vám občanům snižují výši poplatku za odpady krytím nákladů na svoz a třídění tohoto odpadu.

Sběrný dvůr
Základní provozní doba je každý lichý pátek (tedy v den svozu popelnic) v době od 8.00-16.00 hod. Od dubna do října rozšiřujeme na letní provoz, tzn. kromě pátku i každá lichá sobota od 8.00 hod do 11.00 hod.

V případě zájmu o naléhavý dovoz odpadu mimo provozní dobu sběrného dvoru kontaktujte obecní úřad a na termínu a hodině dovozu se společně domluvíme. Využít můžete všechny platné telefony: 558 692 272, 602 565 116, 558 692 940. Vybírají se tyto odpady: velkoobjemový odpad – např.koberce, matrace, okna, veškeré elektro zařízení – např. ledničky, televize, mixéry, počítače, dále autobaterie, velké i malé zářivky, zbytky barev, železo, BRO.  Při dovozu odpadu vám bude na požádání vystaven doklad o převzetí odpadu, v případě žádosti obsluhy sběrného dvoru doložte, prosím, občanský průkaz. Tato povinnost není zbytečná, je potřeba zabránit využívání sběrného dvoru občany cizích obcí tak, aby nám nezvyšovaly náklady na jeho provoz. Děkuji za pochopení.  Sběrný dvůr neslouží k ukládání biologického odpadu ani stavební sutě, kterou si občan na své náklady likviduje sám na Frýdecké skládce.

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

Muž, Žena

E-mail:


(Vyplňte pouze tehdy, jestliže chcete být informování o odpovědích na váš příspěvek)

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření