Upozornění na blížící se splatnost poplatků za odpady a psy za rok 2020

16. října 2020, 08.49

Místní poplatek ze psů a poplatek za provoz systému shromažďování, sběru, přepravy, třídění, využívání a odstraňování komunálních odpadů (tzv. poplatek za odpady) je splatný do 15.11.2020. Pokud tyto poplatky nebudou uhrazeny včas, obec musí postupovat dle nového daňového řádu. Vystavuje platební výměry nebo hromadný předpisný seznam, může poplatky navýšit až na trojnásobek a v případě exekuce náklady na exekuci činí 500,- Kč za každý vystavený a vymáhaný platbení výměr.

Většina občanů zaplatila poplatky na jaře. Žádáme občany, kteří ještě tyto poplatky neuhradili, aby tak učinili nejpozději do 15.11.2020, abychom nemuseli postupovat dle výše uvedených kroků.

Poplatek za odpady za 1 osobu činí 500,- Kč/rok, poplatek za psa 50,- Kč/rok.

Upřednostňujeme úhradu bankovním převodem na účet 1685948359/0800, do poznámky pro příjemce uveďte vaše příjmení a číslo popisné.

Případně uhraďte poplatky v hotovosti na Obecním úřadě Vyšní Lhoty v úředních hodinách.